به گزارش واحد روابط عمومی سازمان، اولین همایش بزرگ مهندسین برق استان در شهر بوشهر در روز سه شنبه مورخه 98/11/15 در سالن مجتمع فرهنگی هنری نهم دی با حضور آقای مهندس خرم رئیس محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، اعضای هیئت مدیره تأسیسات برقی سازمان های نظام مهندسی استان ها، مسئولین استانی و مهندسین رشته تأسیسات برقی عضو سازمان برگزار گردید.

در ابتدای همایش آقای مهندس سنائی دشتی ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر ضمن عرض خیر مقدم به کلیه مدعوین و مسئولین و حاضرین در همایش، تلاش برای توسعه کیفی مهندسی برق استان و سرمایه گذاری برای آموزشهای مهارتی را خاطر نشان کرد و گفت: با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای، مجریان برق پس از طی دوره های آموزشی، مجوز فعالیت دریافت کرده اند.
وی در سخنان خود خواستار اصلاح تعرفه خدمات مهندسی برق و کاهش مخاطرات وحوادث برق با ارتقای کیفی مراحل طراحی، نظارت و اجرای تاسیسات برقی شد.

پس از آن مهندس رستمی مدیرکل محترم راه و شهرسازی استان بوشهر آمادگی حوزه متبوع خود را برای هرگونه همکاری با سازمان نظام مهندسی ساختمان اعلام کرد و گفت: در سال های ۹۶ و ۹۷ ، بوشهر استان نمونه در اجرای مقررات ملی ساختمان بوده است و امیدواریم این روند همچنان تداوم یابد.
در ادامه همایش بزرگ مهندسین برق مهندس مذکوری مدیر عامل محترم شرکت توزیع برق استان بوشهر، اهمیت مدیریت تقاضا و مصرف انرژی را در این استان خاطرنشان کرد. به گفته وی، مصرف برق خانگی ۷۰ درصد مصرف کل انرژی در این استان را تشکیل می دهد و مصرف متوسط برق بدلیل شرایط اقلیمی بوشهر، چهار برابر متوسط کشوری است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان بوشهر افزایش عمق نفوذ برق در زندگی را طی سال‌های آینده خاطرنشان کرد و خواستار گسترش استفاده از انرژی های تجدیدپذیر با توجه به دسترسی به آفتاب تابان در این استان شد.

همایش مهندسین برق استان بوشهر با سخنرانی مهندس خرم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان ادامه یافت. وی با تقدیر از مهندسان تلاشگر که در سخت ترین شرایط نیز به دنبال حفظ شرافت جامعه مهندسی هستند، از مسئولان سازمان های نظام مهندسی ساختمان خواست نسبت به انتخاب مهندسان برتر و مهندسان پیشکسوت ممتاز همت نموده و برای ارج گذاری آنها به صورت های استانی و ملی در ۷ رشته تخصصی مهندسی ساختمان اقدام نمایند.
شناسایی مشاهیر مهندسی و استفاده از توانمندی ها و دیدگاه های آنها در جهت اصلاح وضعیت ساخت و ساز، از دیگر پیشنهادهای رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان بود.

در ادامه همایش نیز دکتر سریری از اساتید رشته برق به سخنرانی برای حاضرین پرداختند و یک سری نکات فنی را در همایش نیز بیان نمودند.

همچنین در این همایش از صدا و سیمای مرکز بوشهر با مهندس سنائی ریاست سازمان و مهندس احمد خرم رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور مصاحبه تلویزیونی به عمل آوردند.

در پایان همایش نیز برای حاضرین موسیقی محلی بوشهر به اجرا درآمد و برای مدعوین حاضر شبی خاطره انگیز توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر رقم خورد.

روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بوشهر